Brief

Wyzwanie SpongeBoba


Z początkiem roku szkolnego SpongeBob postanawia lekko zmienić swoją ścieżkę kariery i otworzyć studio nagrań. Ananasowe Studio rzecz jasna. Zaprosił gwiazdy światowego formatu, by podłożyły swoje głosy pod postaci z jego show.

Zadanie dla nas?

Zachęcić dzieciaki z 9 europejskich krajów, by oglądały odcinki specjalne z lokalnymi gwiazdami i zaangażowały się w aktywności w digitalu.

Rozwiązania

Zaangażować Młodziaków

Postanowiliśmy stworzyć Ananasowe Studio dostępne dla wszystkich. Na specjalnej stronie internetowej można było spotkać lokalne sławy, zapraszające na odcinek z ich udziałem. W Polsce gośćmi SpongeBoba były gwiazdy sceny muzycznej – Dawid Podsiadło, Kayah, Michał Szpak, Maryla Rodowicz i Wojciech Łozo Łozowski. Na każdą z nich można było oddać głos krzycząc ile sił w płucach (skala oceny od meh do szał) lub podłożyć swój głos pod wybrane kawałki z serialu. Nagraniem chwalono się następnie np. na Facebooku.

Wynik

Był szał

Fani SpongeBoba jak zwykle nie zawiedli. W ciągu 2 tygodni, w trakcie których emitowane były odcinki specjalne na stronę zapisało się ponad 5 tysięcy użytkowników. Miłośnicy Kanciastoportego nagrali ponad 2 tysiące swoich wersji dubbingowych. 
Jak podają stworzenia z bliskiego otoczenia, SpongeBob całą akcją był zachwycony.