Porsche 911

Dźwięk legendy

we work

Brief

BACKGROUND

Zostaliśmy poproszeni o kreację centralnego eventu dla klientów ośmiu Porsche Centrów w Polsce. Marka po raz pierwszy od 7 lat organizowała premierę kolejnej ewolucji najważniejszego i najbardziej kultowego modelu w swoim portfolio. Nowe Porsche 911 jest kwintesencją sportowych osiągów, design’u, luksusu, ale łącząc wszystkie te cechy nie zapomina o odwołaniach do historii – jest ukłonem dla każdej poprzedniej generacji. Auto zostało zaprojektowane dla osób niesztampowych, które cenią te wartości. Premiera nowego modelu musiała oddawać ten charakter. Klienci Porsche to osoby, które niełatwo zaskoczyć – bywają w wyjątkowych, ekskluzywnych i niecodziennych miejscach. W związku z tym zarówno miejsce, jak i program eventu musiały być zaskakujące i dostarczyć uczestnikom nowych i niezapomnianych wrażeń.

 

we work

Rozwiązania

Pomysł i realizacja

Unikalny koncept wymagał unikalnego miejsca. Gości Porsche zaprosiliśmy do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. To miejsce idealne dla premiery “wehikułu wszech czasów”, ponieważ zgodnie z wizją architektów, budynek ma wyrażać przede wszystkim ponadczasowość.

Budując premierowe show zaprosiliśmy do współpracy najbardziej zasłużonego twórcę na polskiej scenie muzyki elektronicznej, Andrzeja Smolika. Stworzył kilkunastominutowy utwór oparty na brzmieniu nowego modelu 911, który miał stać się kanwą multimedialnej opowieści o historii i wartościach marki. W tym celu nagraliśmy w studio dźwięki nowego Porsche 911. Jednocześnie przygotowaliśmy unikalną formułę animacji opartą o technologię pozwalającą sterować efektami wizualnymi w obrazie za pomocą sygnału dźwiękowego z miksera. Naszą wizją było przedstawienie historii, sportowych osiągów, design’u, i luksusu nowego 911 za pomocą niezapomnianego widowiska. Zbudowaliśmy kilkunastominutowe, wielowymiarowe show pod batutą Andrzeja Smolika, który jako dyrygent dyktował dynamikę show – sterując poszczególnymi elementami widowiska: muzyką, obrazem, światłem, ruchem ekranów i samej sceny, oraz nowoczesnymi laserami, ściągniętymi po raz pierwszy do Polski specjalnie na to wydarzenie. W kulminacyjnym momencie spektaklu premierowy samochód wjechał na scenę na zapadni. Jednocześnie całą scenę przemodelowaliśmy w schody, które umożliwiały uczestnikom podejście do samochodu. Na scenie pojawił się wówczas dyrektor marki, który w kilku słowach przedstawił zebranym nowy model by po chwili odsłonić 2 dodatkowe modele, ukryte za głównym ekranem. Część koktajlową wieczoru uzupełniliśmy występem DJ’a grającego w formule boiler room – pośród gości na głównej sali. Wieczór zakończyliśmy występem duetu Smolik & Kev Fox, którzy zaprezentowali zebranym dotąd niepublikowany materiał podczas kameralnego występu również realizowanego wśród publiczności. Kulminacją koncertu był gościnny występ wokalistki zespołu BOKKA. Dołączyła do duetu pojawiając się w swojej niezwykłej masce.

Wynik

Wynik

Wynik

Dopracowany scenariusz premiery jak i sama choreografia widowiska wzbudziły szczery zachwyt uczestników. Zgodnie z oceną Klienta i zebranych gości, organizowana przez nas premiera dostarczyła emocji godnych najbardziej niezwykłego sportowego samochodu na świecie.

Media