E.Wedel

Komunikacja produktowa i brand PR

we work

Brief

Brief

Kompleksowa realizacja działań z obszaru komunikacji produktowej oraz brand PR. Regularna obecność w mediach lifestyle’owych o szerokim zasięgu i różnych grupach docelowych, a także publikacje w wyznaczonych przez Klienta top mediach. Ścisła współpraca z pozostałymi agencjami obsługującymi E.Wedel, w celu prezentacji i realizacji spójnej strategii.

we work

Rozwiązania

Obsługa PR wszystkich kampanii produktowych od 2018 roku, m.in. Ptasie Mleczko® redesign, launche lodów E.Wedel i czekolady Mocno Mlecznej oraz kampanii bożonarodzeniowych i wielkanocnych. Każdej z nich towarzyszyły spotkania z dziennikarzami, wysyłki kreatywne, liczne współprace reklamowo-redakcyjne z wydawnictwami, koordynacja biura prasowego i realizacja nagrań w Fabryce Czekolady E.Wedel.

Działania PR zorientowane są również na promocję ważnych dla marki inicjatyw. Do najważniejszych należały: współpraca E.Wedel z Omenaa Foundations w ramach projektów: „Każda koszula pomaga” i „Każdy plakat pomaga”, organizacja konkursu i sesji zdjęciowej z Omeną Mensah, wsparcie PR akcji charytatywnej sprzedaży Czekotubek w sklepach Rossmann, eventy dla pracowników i konsumentów podczas wydarzeń organizowanych w Fabryce: Nocy Muzeów 2019 i Czekoladowego Weekendu 2018 i 2019, partnerstwa i sponsoringi: Gala Influencer Roku Joy 2019, plebiscyt Telekamery 2019 oraz pokaz Macieja Zienia „Mojo” 2019, a także projekty specjalne: akcja Zima z Wedlem podczas PGE Zimowy Narodowy.

Z zakresu komunikacji marki do zadań agencji należała koordynacja projektów branded content: promocja serialu Receptura, bazującego na historii rodziny Wedlów i emitowanego przez TVN we wrześniu 2021 roku, czy też dedykowanych historii marki podcastów na kanałach znanych twórców: Justyny Mazur, Karola Paciorka czy Rafała Gębury.

Wynik

Stała obecność marki w mediach lifestyle’owych (w prasie i online oraz w wybranych przez Klienta top mediach), przekładająca się na 100% realizację wyznaczonych KPI i doskonałe relacje z mediami.